Basen i sauna – jaka kolejność

BASEN, SAUNA = TRENING I RELAKS

Dziś coraz bardziej skupiamy się na treningu, relaksacji i relaksie po ciężkim tygodniu. Często uciekamy w miejsce, w którym możemy odpocząć i nabrać sił. Każdy może znaleźć swoje spokojne „sanktuarium”. Dla niektórych jest to intensywny trening, np. w Aquaparku. Dla innych to zrelaksowanie się i nabrać nowych sił np. W saunie lub w Spa nad Bałtykiem.

Czy możemy połączyć te dwie przyjemności? oczywiście ! Musimy tylko pamiętać o pewnych zasadach i odpowiedniej kolejności, bo wszystko wpłynie na nasze samopoczucie, a co najważniejsze – na nasze zdrowie!

Zdradzę Wam kilka zasad – Jak bezpiecznie i z „głową” korzystać z basenu i sauny – co najważniejsze w jakiej kolejności.

Jeśli już decydujemy się na 1- intensywny trening w basenie i 2 – relaks w saunie . To oczywiście zaczynamy od:

  1. TRENINGU NA BASENIE w hotelu z Aquaparkiem Wiele treningów na basenie może rozgrzać nasz organizm, wzmocnić kości, wzmocnić serce, spalić kalorie, a aktywność wody to ogromna korzyść dla naszego kręgosłupa. Godzina treningu na basenie może wprawić Twoje ciało w witalność i odprężenie. Po kilku akapitach pływania pamiętajmy o krótkim odpoczynku, aby nasz rytm serca mógł się nieco uspokoić i nawilżyć (tu możemy powoli przygotowywać się do korzystania z sauny).
  2. RELAKS W SAUNIE/ STREFIE WELLNESS Po pierwsze: bierzemy prysznic, osuszamy ciało i wysuszamy (bo krople wody na naszym ciele będą nas palić), najpierw używamy bawełnianego ręcznika (najlepiej dwóch) i butelki wody lub naturalnego soku (dla bardziej wymagających Ludzie, możemy go łączyć z innymi akcesoriami, np. Czepkiem do sauny – który może uchronić naszą głowę przed przegrzaniem). Pamiętajmy również, że wizyta w saunie to maksymalnie dwa razy w tygodniu (do 15 minut) (dla osób bardziej zaawansowanych).

Czas na relaks i wyciszenie po forsownych ćwiczeniach. Odpoczywamy w ciszy i spokoju – pamiętajmy o tym i szanujemy zasady przetrwania Sawy. Nasze mięśnie rozluźniają się, a bóle stawów nagle znika, co ważne – pod wpływem tak wysokiej temperatury organizm wydobywa znany wszystkim endorfinom hormon szczęścia. Po rytuale w saunie ważne jest, aby schłodzić ciało, zaczynając od stóp, następnie powoli poruszając się w górę, a na końcu mocząc głowę. Po schłodzeniu uzupełniamy płyn i wchodzimy do strefy odpoczynku.


Dlatego zwracam uwagę na prawidłową kolejność i każdemu polecam tę formę aktywnej rozrywki. Połączenie tej aktywności fizycznej na basenie i saunie pozwala naszemu organizmowi zregenerować się, wzmocnić siły, wzmocnić siłę fizyczną, oprzeć się odporności, a co najważniejsze daje nam wyraźny sygnał odprężenia. To mamy na myśli!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.