Jarosławiec gdzie leży?

Jarosławiec gdzie leży?

Jarosławiec jest coraz częstszym celem wyjazdów wakacyjnych (i nie tylko). Wpływają na to nie tylko oferowane przez miejscowość atrakcje, hotele nad morzem, Aquapark ale także położenie. Do tej kameralnej, rybackiej miejscowości można bez problemu dojechać z każdego zakątka Polski.

CUDOWNA NADMORSKA MIEJSCOWOŚĆ

Jarosławiec jest położony niemal idealnie w połowie polskiej linii brzegowej. Miejscowość znajduje się na skraju województwa zachodniopomorskiego, w  powiecie sławieńskim, w gminie Postomino w północnej Polsce, na Wybrzeżu Słowińskim. Turyści przyjeżdżają tu z całej Polski oraz za granicy. Goście wybierają hotel nad morzem all inlusive nie tylko dla wypoczynku i zabawy z rodziną. Częstym powodem przyjazdów do malowniczej miejscowości są turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Jarosławiec może się pochwalić wykwalifikowaną brygadą fizjoterapeutów. Miejscowość jest usytuowana wzdłuż malowniczej, piaszczystej plaży, może się również poszczycić pięknym, klifowym brzegiem, porośniętym iglastymi lasami oraz nadmorską, wydmową roślinnością. Z pobliskich miejscowości należy wymienić Sławno i Darłowo, od których Jarosławiec dzieli ok. 30 minut jazdy samochodem, nieco dalej położone są też większe miasta: Koszalin oraz Słupsk.

WARTO DOJECHAĆ DLA TAKICH WIDOKÓW

Do Jarosławca można dojechać samochodem, kierując się drogą krajową 203; w przypadku podróży pociągiem najbliższa stacja znajduje się w Sławnie oddalonym od Jarosławca o około 25 kilometrów, niemniej wiele obiektów oferuje przyjeżdżającym gościom transfer ze Sławna – taka usługa nie kosztuje wiele, a turyści mają pewność, że o umówionej godzinie będzie na nich czekał bus, który przywiezie ich prosto pod budynek recepcji obiektu. Wyjazd rodziny z dziećmi to trafiony czas, a gdy potrzebujemy chwile prywatności, hotele organizują opiekę nad dzieckiem. W trakcie przerwy od maluszków, dorośli, mogą odpocząć w spa nad morzem dla dwojga. Jeśli chodzi o atrakcje poza nadmorską miejscowościom w okolicy Jarosławca znajduje się mrowie wiosek i wioseczek, z których każda posiada swoją własną, unikalną atmosferę oraz niepowtarzalne atrakcje.

W pobliżu Jarosławca znajdują się także urokliwe, porośnięte tatarakiem jeziora: Wicko oraz Kopań, stanowiące cel podróży wielu zapalonych wędkarzy. Z wód obu jezior wyłowiono już niejeden imponujący okaz! Wschodnią część miejscowości przecina rzeka, Głównica.

Jeśli się jeszcze zastanawiacie gdzie nad morze? Wyjątkowo korzystne położenie Jarosławca, który zajmuje obszar mocno wysunięty względem linii brzegowej, wpływa na jakość wypoczynku w tym miejscu. Jarosławiec może poszczycić się wyjątkowo czystym, bogatym w jod powietrzem – pod względem czystości powietrza w Polsce, okolice Jarosławca znajdują się w ścisłej czołówce. Z tej dobroci natury warto skorzystać zwłaszcza w okresie jesiennym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.