Jak aktywnie spędzać czas na emeryturze

Właśnie przeszedłeś na emeryturę i nie wiesz co robić z wolnym czasem? A może jesteś już emerytem dłuższy czas i brakuje Ci pomysłu jak spędzać  wolne chwile? Mówią, że życie zaczyna się po 60-tce, a więc teraz jest  Twój czas na samorealizację! Podsuwamy zatem kilka pomysłów i ciekawych propozycji :

Klub Seniora

Kontakt z ludźmi i spotkania integracyjne świetnie wpływają na nasz nastrój, a wspólne gry i zabawy ćwiczą pamięć. Te wszystkie atrakcje na pewno spotkają  cię w lokalnym Klubie Seniora. Nie czekaj więc i sprawdź, czy w twojej okolicy znajduje się taka jednostka. Tego typu miejsca potrafią zorganizować naprawdę ciekawe atrakcje dla seniorów , wspólne wyjazdy do kina, teatru, zajęcia kulinarne bądź artystyczne. W dobrze prosperujących Klubach Seniora organizowane są też regularne zajęcia sportowe lub spotkania z fizjoterapeutą.  Dołączenie do spotkań z seniorami na pewno przypadnie do gustu osobą towarzyskim, lubiącym sztukę i wszelkiego rodzaju aktywności.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku ma za zadanie nauczać i umożliwić dostęp do wiedzy osobom starszym. Edukacja tam prowadzona jest najczęściej w formie wykładów, kursów czy warsztatów ćwiczeniowych . Naukę w takim miejscu możemy rozpocząć po ukończeniu 50 roku życia, jeśli uczelnia ma wolne miejsca można zapisać się wcześniej.  Chciałbyś dalej szlifować swoją pamięć i umiejętności, a dodatkowo poznawać nowinki technologiczne? Będzie  to dla ciebie idealna forma spędzania wolnego czasu. Zajęcia językowe, nauka obsługi komputera, zakupy przez  Internet, wykłady o zdrowiu – między innymi takie zajęcia spotkasz decydując się na dołączenie do uniwersytetu.

Turnus rehabilitacyjny

Założyłeś sobie, że emerytura to twój czas na odpoczynek i regenerację ?  Twoje ciało potrzebuje regeneracji po ciężko przepracowanych latach? W tym przypadku warto zdecydować  się na turnus rehabilitacyjny nad morzem lub w innym równie pięknym miejscu, możesz również udać się do lekarza i poprosić o skierowanie na leczenie sanatoryjne. Sztab specjalistów przygotuje dla ciebie kompleksowy plan zabiegów, które podreperują twoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Zmiana otoczenia zbawiennie wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Wakacje z dziećmi nad morzem

Jeśli dotychczas twoje obowiązki zawodowe nie pozwalały Ci spędzać  wystarczająco dużo czasu z rodziną,  wspólne wakacje w hotelu nad morzem to świetny moment, żeby wzmocnić więzi rodzinne.   Wspólne spacery, plażowanie, niezapomniane chwile spędzone z wnukami to idealne rozpoczęcie emerytury.  W przypadku, gdy nie ma możliwości  zabrać rodziny na wspólne wakacje, możemy po prostu spędzić miło czas podczas  wspólnego  spaceru po parku, a po nim zaprosić wszystkich na pyszny obiad.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.