Gdzie wyjechać na pierwsze wakacje z dzieckiem? Roczek twojego malucha będzie wyjątkowy.

Pierwsza rodzinna wycieczka z roczniakiem do rodzinnego hotelu nad morzem to nie lada wyzwanie nie tylko dla rodziców, ale również dla maluchów. Sama podróż była stresującym przeżyciem. Jeśli dodamy do tego zmieniające się otoczenie, ruchliwość, letnie upały i udogodnienia nieodpowiednie dla rodzin, rodzinne wakacje zamiast wspaniałych przeżyć mogą stać się katastrofą, o której trudno zapomnieć. Na szczęście możemy tego łatwo uniknąć i przy odrobinie ostrożności zapewnić podróż pełną uśmiechu i radości dla nas i maluszka.

 Nie zapomnij o lokalizacji – duże popularne kurorty plażowe z pewnością nadają się na wakacje z przyjaciółmi, ale niekoniecznie będą odpowiednie dla dzieci. W tak hałaśliwym i zatłoczonym miejscu maluszek poczuje się  zagubiony i zmęczony, szybko ogarnie go uczucie nadmiaru – a objawem tego może być np. krwawienie, łzy i wahania nastroju. Staraj się wybierać miejsca bardziej intymne, zadbaj o spokój i zadbaj o to, by zmysły Twojego dziecka nie były atakowane przez wszystkie możliwe bodźce.

Spokój to jedno, ale nie zapomnij sprawdzić, czy podróżowanie wózkiem lub wózkiem sprawia nam trudność. To nie jest zabawne, gdy dziecko przeskakuje bruk podczas spaceru w nocy, a rodzice często nie są zachwyceni, gdy okazuje się, że chodnik jest oddzielony od plaży stromymi, minimalnymi schodami, praktyczny i często nieodnowiony. Jeśli chodzi o wózki dziecięce, młodzi rodzice z pewnością docenią to, że  wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych oferuje obecnie możliwość wypożyczenia wózków na miejscu.

 Wiele hoteli nad morzem z basenem zewnętrznym próbuje pod hasłami „wioska przyjazna dzieciom”, „miejsce  dla rodzin z dziećmi”, ale pamiętajmy, że roczne dziecko jest dużo bardziej wymagającym klientem. Te dzieci nie dbają o rozrywkę ani sale zabaw pełne zabawek, którymi  nie mogą się  bawić. Dużo ważniejsza jest możliwość rezerwacji łóżeczka czy wypożyczenia wanienki, a także krzesełka dla dziecka w restauracji – wydaje się, że brak takich drobnych sprzętów jest istotną przeszkodą przy planowaniu wakacji z małym dzieckiem.

Prosimy również o dokładne rozważenie okolicy, w której wybraliśmy miejsce docelowe. W pobliżu powinny znajdować się sklepy, w których bez problemu możemy zaopatrzyć się w pieluchy czy akcesoria do pielęgnacji niemowląt. W małych miejscowościach turystycznych, takich jak Jarosławiec, nie mielibyśmy problemu z zakupem niezbędnych rzeczy, o których zapomnieliśmy podczas pakowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.