Jak nie nudzić się spędzając ferie z dziećmi – 5 pomysłów na atrakcje dla dorosłych.

Wybierając się na ferie staramy się przede wszystkim zapewnić atrakcje dzieciom – upewniamy się, że wybrany rodzinny hotel dysponuje salami zabaw oraz basenem, a popołudnia dzieci mogą spędzić na ciekawych animacjach, pokazach i warsztatach. A co z nami?

                Potrzeby dorosłych też się liczą! Przecież nie planujemy spędzenia całego czasu na obserwowaniu, jak doskonale bawią się nasze pociechy. Nam również należy się coś od życia, a skoro udajemy się z dziećmi na ferie zimowe nad morzem (i płacimy za ten wyjazd) to warto byłoby też się zabawić, zamiast jedynie pełnić funkcje opiekuna czuwającego nad dziecięcymi harcami.

O czym zapominamy w czasie ferii?

– przerwa feryjna jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych;

– warto spędzać czas wspólnie, w gronie rodziny, ale równie ważnym jest złapanie od siebie chwili oddechu i zajęciu się sobą, swoimi zainteresowaniami i pasjami;

– dzieci potrafią zająć się sobą o wiele lepiej, niż zakładamy;

– pozwolenie dzieciom na uczestnictwo w warsztatach z innymi dziećmi przyniesie im więcej korzyści, niż uporczywe trzymanie się maminej spódnicy.

                Hotel z atrakcjami dla rodzin powinien dbać o potrzeby wszystkich gości i dostosowywać do nich propozycje na spędzenie czasu. Na jakie atrakcje możemy liczyć w czasie ferii? W jaki sposób hotel dba o to, by w czasie ferii rodzice nie ziewali z nudów? Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych i najciekawszych propozycji dla dorosłych na spędzenie czasu w ferie.

1.Basen

Nie ma wyjazdu na wakacje bez dostępu do basenu – i to jest propozycja, z której chętnie korzystają i młodsi, i starsi goście. Maluchy z pewnością najwięcej czasu spędzą na zjeżdżalniach, natomiast pod kątem osób dorosłych basen powinien oferować na przykład stanowiska masażu karku, bicze, rwącą rzekę. Dodatkową atrakcją są zajęcia wodne z instruktorem: gimnastyka w wodzie lub aquadance.

2. Ze znajomymi

Poranki spędzamy na basenie, a popołudnia na aktywnościach grupowych – na przykład grając w bilard lub kręgle. To nic, jeśli na ferie wybraliśmy się tylko w gronie rodzinnym, w końcu tor do kręgli oraz stół bilardowy to miejsca, gdzie znaleźć nowych znajomych można wyjątkowo szybko. Przy wspólnej grze możemy więc miło spędzić czas, nawiązywać nowe znajomości oraz wymieniać się doświadczeniami i poradami wychowawczymi.

3. Gry grupowe

A gdy brak nam śmiałości, by zaczepić obce osoby i zaprosić do wspólnej partyjki bilardowej? Zawsze można wykorzystać animacje dla dorosłych jako pretekst do spędzenia czasu w większej grupie. Takie rozrywki również się odbywają i organizuje je hotel, a prowadzą profesjonalne animatorki! Mogą to być znane i lubiane propozycje, na przykład kalambury lub bingo – zawsze się sprawdzają i stanowią świetny katalizator dla zawierania nowych znajomości.

4. Na świeżym powietrzu

Zmarzluchy mogą grzać się w jacuzzi, natomiast my uważamy, że nie ma zimy bez aktywności na dworze. Przy odrobinie szczęścia i śniegu będzie można zorganizować bitwę na śnieżki – tak, wiemy, że to zabawa dla dzieci, ale zapewniamy, że dorośli dają się ponieść radosnemu obrzucaniu białymi kulkami przeciwników z nie mniejszym zapałem. A jeśli ferie okażą się zbyt ciepłe na śnieg? Wieczorne ognisko z kiełbaskami brzmi nie mniej ciekawie!

5. Impreza w hotelu

Przy odrobinie szczęścia do wieczora dzieci głęboko zasną, wyczerpane całodniowym szaleństwem w Sali zabaw, na basenie i podczas animacji, w towarzystwie innych dzieci. A gdy maluchy będą otulone kołdrami, przyjdzie czas na szampańską zabawę! Czas ferii to też okres karnawałowy, więc conocne imprezy są wręcz wymogiem, aby mówić o udanym pobycie i zadowolonych dorosłych gościach. A skoro muzyka, tańce i wystrzałowe kiecki, to i przekąsek oraz napojów, również tych alkoholowych, nie może zabraknąć.

Będziemy to powtarzać do upadłego: wejście w rolę rodzica nie oznacza, że należy zrezygnować z siebie, czasu wolnego, spotkań z przyjaciółmi oraz rozrywek. Dlatego w tym roku, planując ferie, polecamy wszystkim zarezerwować rodzinny hotel, który nie tylko zasypie atrakcjami naszych podopiecznych, ale również nas samych!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.