13 kreatywnych zabaw dla dzieci w domu

Czas spędzony na zabawie i poświęcenie uwagi dzieciom są dla nich bardzo cenne i stale się rozwijają. Najprostsze wspólne działanie pozwala wchłonąć pozytywną energię i stworzyć piękne i niezapomniane chwile. W wakacje nad morze sprawy są proste – wychodzimy na zewnątrz i pozwalamy dzieciom oszaleć lub odwiedzamy przyjazny dzieciom hotel nad morzem i oglądamy całodniowe animacje.

Ale co, jeśli na zewnątrz jest zimno, robi się ciemno, a pogoda na zewnątrz nie jest przyjemna? Proponujemy 7 propozycji gier dla dzieci, które są odpowiednie do ich wieku!

Dla dzieci w wieku około 10 lat

  • 1.Kalambury

Kalambury mogą być uzależniającymi propozycjami domowej rozrywki, w takim przypadku kalambury muszą używać gestów, aby pokazać tytuł baśni, postaci z kreskówek lub najczęściej spotykane codzienne czynności.

  • 2.Teatrzyk domowy

Inną formą rozrywki, która może pobudzić wyobraźnię, jest zabawa w teatrze. W tej grze dzieci bawią się ulubionymi bohaterami w świecie fantasy lub tworzą własnych bohaterów. Bardzo ważne jest, aby słuchać pomysłów młodych aktorów i pozwolić im przejąć inicjatywę w tej grze

  • 3.Wspólne gotowanie

Kolejnym pomysłem na zorganizowanie czasu naszym pociechom jest wspólne gotowanie. Domowe przyjęcie dla całej rodziny po własnoręcznym upieczeniu babeczek czy przygotowaniu zdrowych sałatek owocowych będzie ogromną frajdą dla małych kucharzy.

  • 4.Zabawa w chowanego

Rozrywka to dobrze znany sposób na zabicie czasu. Jeśli w domu są jakieś przestrzenie i kryjówki, najlepiej byłoby, gdyby dzieci wykorzystały te warunki, aby zniknąć z uśmiechem na twarzy.

  • 5.Wspólne czytanie

Kreatywność przede wszystkim!

Czytanie to bardzo ważna gra, która wpłynie na rozwój intelektualny naszych dzieci. Dzięki lekturze młody człowiek poszerzył swoje słownictwo i wkroczył w niezwykły świat przygód

  • 6.Salon piękności

Domowy salon fryzjerski czy kosmetyczny będzie wielką i uzależniającą zabawą, szczególnie dla dziewczyn. W tym wieku często obserwują i naśladują, jak ich mama i siostra dbają o siebie. Fantazyjne fryzury czy kolorowy makijaż z pewnością sprawią młodym paniom wiele radości. Odwiedź salon SPA nad morzem i baw się dobrze – uczyń swoje dziecko prawdziwą damą!

Dzieci od 3 do 8 roku życia

1.Zabawy edukacyjne w domu

Istnieje wiele interesujących gier i zabaw edukacyjnych, w które można grać w domu. Bloki konstrukcyjne to dobrze znana czynność, która może dobrze ćwiczyć uwagę i logiczne myślenie

2.Mały klub sportowy

Zdrowym sposobem spędzania czasu w domu z dziećmi jest mały klub sportowy. Nie zawsze mamy możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, dlatego powinniśmy regularnie wykonywać proste ćwiczenia i ćwiczyć przy naszych ulubionych piosenkach. Przyniesie dobry nastrój dzieciom i rodzicom.

zabawa z maluszkiem to

najpiękniejsze chwile

3.Zajęcia manualne

Dla młodzieży ciekawymi i spokojnymi zajęciami będą zajęcia manualne, takie jak formowanie plasteliny lub bloków solnych, malowanie farbą czy robienie biżuterii z makaronu.

4. Seans bajkowy

Relaksowali się i odprężali, proponując zabawę w organizowaniu baśniowych przedstawień. Ciepłe koce, sok, popcorn i ulubione bajki mamy to świetne rozwiązanie na leniwe noce.

5.Zabawa w lekarza

Granie w gry, które mogą sprawić, że nasze dzieci pójdą do przychodni lekarskiej, aby było spokojniej. W sklepach ogólnodostępnych w okresie badawczym natkniemy się na gadżety dziecięce. Kolorowy stetoskop, termometr lub strzykawka pomogą najmłodszemu dziecku przystosować się do tego typu sprzętu.

6.Zabawa w dom

Słynną zabawą wśród maluchów jest najzwyklejsza zabawa w dom.  Wcielają się one w rolę rodziców, jak najlepiej starają się opiekować swoimi dziećmi, którymi najczęściej okazują się pluszowe misie lub lalki. Ubierają je, karmią, usypiają przy czym uczą się opieki i troski nad innymi. Pory roku też mogą być fajną inspiracją na domowe zajęcia i zabawy.

7.Skarby natury

Wiosną podczas spacerów mamy możliwość zbioru roślin do wykonania zielnika, latem możemy malować farbami kamienie i muszelki zebrane podczas wakacji nad morzem, jesienią świetnie sprawdzą się śmieszne ludki wykonane z kasztanów lub żołędzi, a zimą jest idealny czas aby wraz z maluchami tworzyć niepowtarzalne ozdoby na choinkę.

Wszystkie dzieci bez względu na wiek potrzebują dobrej zabawy, mamy nadzieję, że uda nam się zapewnić im dobre wspomnienia z dzieciństwa. Warto zobaczyć gry z animacją dla dzieci organizowane przez hotel rodzinny nad morzem, bo to świetna inspiracja do organizacji takich zabaw w domu!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.